Etter smitte på Hovden-buss - forebyggende tiltak ved vgs

17. mars: Da det tirsdag kveld ble kjent at det har vært smitte på en av bussene mellom Hovden og Kristiansand søndag 14. mars, sendte vi for sikkehetsskyld ut melding til våre elever og ansatte. Der skriver vi at «…noen passasjerer som tok buss 170 i retning Kristiansand fra Hovden søndag 14.mars kl 16.00 har fått påvist smitte av Covid 19. Alle som tok bussen må derfor kontakte skolen med en gang og umiddelbart gå i karantene og du skal ikke møte på skolen i morgen.»   Nå kl. 11 på onsdag formiddag er det ikke meldt om elever på den aktuelle bussen. Foreløpig stor takk til våre elever som viser at de tar smittevern på alvor, og prøver å unngå kollektivtrafikk. Det sier Jens Petter Røed, rektor ved Setesdal vidaregåande skule

Forebyggende tiltak
Vi sendt ut melding for å bidra til å forebygge eventuell spredning. Våre elever tar smittevern på alvor. Samtidig vet vi at noen av våre elever er avhengig av buss til transport, så det var mulig at noen kan ha vært om bord den aktuelle bussen, i alle fall deler av ruta mellom Hovden og Kristiansand. Skulle vi senere få melding om at en elev har vært på bussen på det oppgitte tidspunkt, så vil vi bistå med videre smittesporing. De elever som ikke har vært på bussen skal møte på skolen som normalt. I meldingen i går kveld skrev vi at om du har vært på bussen må du kontakte legekontor/smittevernsenter for koronatesting og at de må fortsette karantenen til prøveresultat foreligger.  Nå ser det heldigvis ut som dette ikke er nødvendig. Det opplyser Jens Petter Røed, rektor ved Setesdal vidaregåande skule.

Til toppen