"Prates" hos Søstrene Kjevik, Brømnesveien 7 - Arendal,

Dato

Mandag 27. april 2026

Tidspunkt

kl. 18.00 - 20.00

Sted

Østre Tveite gård

Neste “Prates” som er en samling for nettverksbygging og kunnskapsdeling blir hos Søstrene Kjevik på Østre Tveite gård.

Tema: “Melkerute” med distribusjon av lokalmat fra produsent til utsalg.

“Prates” arrangeres av Fôra Matregion Agder som er matsatsingen til Agder fylkeskommune, avdeling næring og inkludering. Avdelingen har ansvar for bl.a landbruk, blå næring, virkemiddelapparatet og tilskuddsordninger for næringsutvikling i Agder.

De som kommer på “Prates”, får en unik mulighet til å knytte gode kontakter som kan bidra til oppstart eller utvikling av et samarbeid.

Østre Tveite gård er en arena for mestring, læring, utvikling og trivsel. Godkjent som “Inn på Tunet”-tilbyder og Aust-Agders H-gård. Søstrene har gårdsbutikk og har en plan om å starte ei “melkerute” for å bidra til distribusjon av lokale produkter fra produsenter til utsalg

Praktisk informasjon

Om arrangøren
Arrangeres av

Fôra Matregion Agder

Kontakt

Kari Kleivset

Om stedet
Navn

Østre Tveite gård

Om arrangementet